Körutazások
8 nap
Indul: 2026. máj. 24.
Fedezzük fel együtt Görögországot – ott, ahol Európa története elkezdődött.
Időutazásra hívjuk az antikvitás bölcsőjébe, egy olyan kulturális nagykörútra, ahol a történelem nem csupán tananyag, hanem megelevenedő élmény. Utunk során végigjárjuk azokat a helyszíneket, amelyek az európai gondolkodás, műveltség és hitvilág alapköveit rakták le – mindazt, amiről egykor olvastunk, tanultunk, most saját szemünkkel láthatjuk és átélhetjük.
Thermopülai szorosában megállva a spártai harcosok rendíthetetlen bátorsága előtt tisztelgünk, Athénban az Akropolisz árnyékában elmélkedhetünk a demokrácia születéséről, Delphoiban a misztikum és a jóslatok világa tárul fel előttünk, Korinthosz romjai között pedig Pál apostol örökérvényű, szeretetről szóló tanításai kelnek életre. Minden állomás újabb és újabb kaput nyit a múltba – és egyben közelebb visz önmagunkhoz is.
És mindez nem csupán szellemi utazás. A történelmi emlékek mellett átadjuk magunkat a görög életörömnek: megízleljük a mediterrán konyha legjavát, friss tengeri fogásokat, illatos olívaolajat, zamatos borokat, miközben a napsütés, a tenger közelsége és a lassú ritmusú görög mindennapok teszik teljessé az élményt. Utazásunk végén az Olimposzi Riviéra napsütötte partjai várnak ránk, ahol a tartalmas felfedezések után valódi feltöltődésben lehet részünk.
Ez az út több mint egy körutazás: élő történelem, ízekkel, illatokkal, gondolatokkal és felejthetetlen pillanatokkal.